Матеріали для проведення бібліотечних уроків.

 

Бібліотечні уроки

До уваги вчителів та бібліотекарів пропонується цикл бібліотечних уроків для учнів 1-11 класів.

1 клас - "Про книгу та бібліотеку"

Мета уроку: ознайомити дітей зі шкільною бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами; виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення до книги.

 2 клас - "Періодичні видання для молодших школярів"

Мета уроку: розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу; активізувати інтерес до неї. Розвивати уміння самостійно читати дитячу періодику. Практично ознайомити з поняттями „число журналу”, „рік видання”, „примірник”, „комплект”. Розвивати навички читання, комунікативні здібності. Виховувати любов до рідного слова.

 3 клас - "Структура книги"

Мета уроку: ознайомити учнів з книгознавчими поняттями: титульний аркуш, передмова, зміст, умовні графічні позначки, виноска, збірка авторська, збірка тематична; розвивати вміння самостійно знаходити потрібний твір за змістом творів.

презентація до уроку "Структура книги"

 4 клас - "Довідково-бібліографічний апарат для молодших школярів"

Мета уроку: виховувати у читачів інформаційну культуру, вміння користуватися ДБА; навчити дітей правильно вибирати книги, надавати дітям бібліотечно-бібліографічні знання, види каталогів, і картотек. Навчити дітей по каталогах і картотеках знаходити необхідну їм літературу.

 5 клас - "Елементи книги"

Мета уроку: ознайомити учнів з основними елементами книги, видами і способами оправи книги, з назвами структурних частин книжки.

 6 клас - "Історія створення книги"

Мета уроку: дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства, історію її виникнення та розвиток книгодрукування в Україні. Популяризувати книгу – носія інформації. Виховувати повагу до історії народу, його внеску в розвиток української культури.

 7 клас - "Словники, довідники, енциклопедії"

Мета уроку: ознайомити дітей з існуючою довідковою літературою, навчати дітей користуватись словниками, енциклопедіями, виховувати інтерес і потребу до роботи з довідковою літературою.

 8 клас - "Українські енциклопедичні видання"

Мета уроку: ознайомити учнів з існуючою довідковою літературою, 

навчати школярів користуватись енциклопедіями, виховувати інтерес і потребу до роботи з довідковою літературою.

 9 клас - "Бібліотечно-бібліографічні засоби пошуку літератури. Робота із словниками, довідниками, енциклопедичною літературою"

Мета уроку: дати поняття про бібліографію, її призначення, ознайомити учнів з бібліографічними покажчиками; розвивати уміння і навики складати списки рекомендованої літератури; виховувати любов до книги.

 10 клас - "Методи самостійної роботи з книгою"

Мета уроку: навчити учнів користуватися навчальною, довідковою та додатковою літературою. Писати та оформляти реферати, доповіді, конспекти.

 11 клас - "Словник – інструмент пізнання світу. Науково-популярна і науково-пізнавальна література та форми роботи з нею"

Мета уроку: ознайомитись із видами словників; розвивати вміння працювати зі словником; збагатити словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної мови та рідного краю; розвивати вміння працювати в парах та группах.

 Ви також маєте можливість завантажити Таблицю оцінювання тестових завдань, а також Додатки, список використаної літератури, у яких представлені такі пам'ятки:

 ПАМ'ЯТКА ЧИТАЧА

ЯК ЧИТАТИ КНИЖКУ

ЯК КОНСПЕКТУВАТИ КНИЖКУ, СТАТТЮ

ПРАВИЛА КОНСПЕКТУВАННЯ

ЯК ВЧИТИ ВІРШ НАПАМ'ЯТЬ

ЯК ПРАЦЮВАТИ НАД ТЕМАТИЧНИМИ ВИПИСКАМИ

ЯК ПРАЦЮВАТИ З КНИГОЮ

ЯК ЧИТАТИ НАУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНУ ЛІТЕРАТУРУ

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

 

Додатки можна використовувати у якості допоміжних засобів на бібліотечних уроках.


Матеріали для проведення Першого уроку у 2022-2023 н.р.

Конспект Першого уроку
Конспект Першого уроку

Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів. Саме тому підготовка до цієї дати повинна бути належною. Окрім урочистих заходів обов’язковим, як дає зрозуміти програма Міністерства освіти, 1-го вересня є і проведення першого уроку.

Щорічно міністерство пропонує свої варіанти тем для першого шкільного заняття. Такі теми не є обов’язковими та можуть коригуватись вчителем, адже Закон про освіту гарантує закладам освіти та вчителям академічну свободу і тему Першого уроку вчитель обирає самостійно. МОН рекомендує розпочати навчальний рік із  Єдиного уроку з безпеки.

Також під час виступу на Міжнародній серпневій педагогічній конференції міністр освіти і науки Сергій Шкарлет рекомендував вчителям присвятити перший урок на тему «Ми українці: честь і слава незламним!».

Важливо, щоб початок нового навчального 2022-2023 року налаштував дітей на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми. Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні: орієнтуватись на вік школяра та враховувати актуальність проблемати.

Більше 150 готових конспектів Першого уроку разом із презентаціями до них опубліковані розділі “Конспекти Першого уроку 2022“.

Матеріали для проведення Першого уроку у 2022-2023 н.р.

Міністерство освіти і науки України листом від 17.08.2022 № 1/9445-22 надає методичні рекомендації для проведення першого уроку на тему: «МИ УКРАЇНЦІ: ЧЕСТЬ І СЛАВА НЕЗЛАМНИМ!»

Інститут модернізації змісту освіти опублікував методичні рекомендації  для вчителів початкових класів до проведення першого уроку в 2022-2023 навчальному році

Конспект першого урок 2022-2023 «Ми українці: честь і слава незламним!» (1-4 класи) (конспект, презентація)

Перший урок 2022 у початковій школі на тему: “Ми українці: честь і слава незламним” (конспект, презентація)

Перший урок 2022 у початковій школі “Джерела української звитяги” (конспект, презентація)

Основні правила поведінки у разі виникнення небезпечної ситуації. Матеріали для Першого уроку 2022


Немає коментарів:

Дописати коментар

Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу.

Аудіокниги для вільного користування

ЯКІСНІ АУДІОКНИГИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ «Пензлик Маляна»  https://4read.org/1598-penzlik-malyana.html «Іссумбосі»  https://4read.org/1596...